Kadının, Sevdiği Erkeği Terk Etmesinin 6 Nedeni

Bir çok erkek, kadınların büyüleyici bir şekilde gizemli ve tahmin edilemez olduğunu kabul eder.  Ancak bu yalnızca kadın, eşyalarını toplayıp ayrılana kadardır! Evet erkekler, kadınların sabrını ve fedakarlıklarını yanlış değerlendirip onları “cepte keklik” olarak düşünmeyin; siz işteyken kapıyı çekip sonsuza dek gidebilirler! Hem de sizi çok sevmesine rağmen…Kadının, sevdiği erkeği terk etmesinin bir çok nedeni olabilir.  Aşağıda bunlardan bir kaçını listeledik. İşte, Kadının, Sevdiği Erkeği Terk Etmesinin 6 Nedeni…

(Not: Aynı konuya erkek gözünden bakan ve erkeklerin terk etmesinin nedenlerini tartışan “Erkeğin, Sevdiği Kadını Terk Etmesinin 6 Nedeni” başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.)

KADININ, SEVDİĞİ ERKEĞİ TERK ETMESİNİN 6 NEDENİ:

1) ZOR VE SIKINTILI ZAMANLARINDA  ONUN YANINDA OLMAMASI.

Kadınlar Neden Terk Eder? – 1) ZOR VE SIKINTILI ZAMANLARINDA  ONUN YANINDA OLMAMASI.

Kadınlar, sıkıntılı ve zor zamanlarda (örneğin, sağlık sorunları ya da hamilelik-doğum dönemlerinde) erkeğinin onun yanında olmasını ve ona destek olmasını bekler. Bu dönemler kadınların, erkeklere en çok ihiyaç duydukları dönemdir ve kadınlar için çok önemlidir. Sadece güvenebileceği bir erkek, kadını rahat ve güvende hissettirebilir.

2) AŞIRI TALEPKAR VE SÜREKLİ BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMASI.

Kadınların Terk Etmesinin Nedenleri – 2) AŞIRI TALEPKAR VE SÜREKLİ BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMASI.

Daima güzel ve bakımlı olması, her gün farklı ve harika yemekler yapması, çocuklarla ilgilenmesi, arkadaşlarınızla iyi iletişiminin olması, vs…Bunlar erkeklerin kadınlardan talepleri ve beklentileri…Listeyi daha da uzatmak mümkün.  Ama bu talepleri karşılamak bazen (!) kadınlar için çok zor olur.  Bir de erkek, kendisi pek bir şey yapmadan daima bunları talep ediyorsa, işte o zaman kadın, ilişkisini sorgulamaya başlayacaktır.

3) GÖZÜNÜN DIŞARIDA OLMASI.

Terk Eden Kadın – 3) GÖZÜNÜN DIŞARIDA OLMASI.

Sadece aldatmayı kast etmiyoruz. Kadın, erkeğinin kendisini beğendiğini ve onun gözünde tek olduğunu hissetmek ister. Sürekli başka kadınlara bakan erkek, sadece kadını incitmekle kalmayacak; aynı zamanda kadının ona güvenini sarsacaktır.

4) AŞIRI KISKANÇ OLMASI VE KADINI KONTROL ALTINDA TUTMAYA ÇALIŞMASI.

Kadın Ne İster? – 4) AŞIRI KISKANÇ OLMASI VE KADINI KONTROL ALTINDA TUTMAYA ÇALIŞMASI.

Aslında, dozunda bir kıskançlık kadının hoşuna gidebilir. Ancak kıskançlık aşırıya kaçmaya başladığında, kadın için erkek çekilmez olmaya başlayacaktır. Kadın alışverişe çıkmak için, arkadaşlarıyla buluşmak için “izin istemek” durumunda kalıyorsa ya da gelen her telefonu, yaptığı her sosyal medya paylaşımını “açıklamak zorunda” kalıyorsa özgürlüklerinin kısıtlandığı duygusuyla erkeği terk etmeyi düşünecektir.

5) ŞİDDET UYGULAMASI.

Terk Eden Kadının Psikolojisi – 5) ŞİDDET UYGULAMASI.

Şüphesiz şiddetin kabul edilebilir hiç bir nedeni olamaz.  Üstelik “şiddet” deyince sadece “fiziksel şiddeti” anlamamak gerekiyor. Sözle aşağılama, küçümseme ve yoksun bırakma vb gibi “duygusal şiddet” türleri de şiddet tanımı içerisinde yer almaktadır. Şiddet gören kadın, hayır demeyi bilen güçlü bir kadınsa, erkeği terk etmek için bir an bile durmayacaktır.

6) İHANET ETMESİ.

 

Kadının, Sevdiği Erkeği Terk Etmesinin 6 Nedeni – 6) İHANET ETMESİ.

Başka bir kadının varlığı kadını deli eder. Böyle bir durum, kadınının gururunu kırıp özgüveninini yerle bir eder. Kadınlar, çok sevdiklerinde bazen ihaneti affetseler dahi, ihanet tekrarlandığında, erkeğin değişmeyeceğini kabul edip özgüvenlerini tekrar kazanmak için sonunda terk ederler.

Bir cevap yazın