Alışageldiğimiz Güzellik Standartlarını Sorgulatan 15 Model

İnsanların kafasında hala belli güzellik standartları hâkim olsa da, moda dünyası, ışıltılı bir görünümün sadece güzel bir yüz ve zayıf bir vücut olmadığını kabul etme yolunda hızla ilerliyor. Değişen trendler, farklı bakış açıları ve yaklaşımlar, alışageldiğimiz güzellik standartlarını da sorgulamamızı sağlıyor. Üstelik bu durum, sadece moda dünyası ve modellerle de sınırlı değil!  Artık sıradan insanlar da benzersiz özelliklerini vurgulamayı ve kusurlarından dolayı kendilerinden nefret etmemeyi ve kendilerini suçlamamayı öğreniyorlar.

İşte, geleneksel güzellik kriterlerini tamamen yıkan ve alışageldiğimiz güzellik standartlarını sorgulatan 15 model…Güzel bir yüz ve zayıf bir vücudun ötesinde, kendilerine has kişisel özelliklere sahipler.  Bakalım, sizin kafanızdaki güzellik standartlarını ve kriterlerini değiştirebilecekler mi?

15. Denise Bidot

Moda dünyasına 18 yaşında, makyaj sanatçısı olarak başlayan Bidot, bir gün büyük beden çekimi için teklif aldı. Kısa sürede büyük markalar tarafından keşfedildi: Target, Forever 21, Macy’s, Nordstorm gibi markalarla çalıştı. Bidot, 2014’te New York Fashion Week’te yürüyen ilk büyük beden model olma unvanını da taşıyor!

14. Jillian Mercado

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jillian Mercado (@jillianmercado) on

Jillian Mercado Musküler Distrofi adı verilen bir kas hastalığına sahip. Ancak yürüyememesi, onun hayallerinden vazgeçmesi için bir neden değil!

13. Slick Woods

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @slickwoods on

Slick Woods’un hayatı tam bir “Çirkin Ördek Yavrusu Hikayesi”! Çok kısa saçları ve ön dişleri arasındaki geniş boşluk nedeniyle çocukluğunda adeta bir “Çirkin Ördek Yavrusu” olan Woods, bugün alımlı ve podyumların aranan bir modeli.

12. Anna Marinich

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @mari.one on

Anna Marinich, çocukluğundan beri vücudunda saç ve tüy dökülmesine neden olan alopecia hastalığı ile yaşıyor. Farklı özelliklere sahip kişilerin yer aldığı bir fotoğraf çekimine katılan Anna, bu çekim sayesinde kariyerinde yükselmeye başlamış.

11. Tamy Glauser

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tamy glauser (@tamynation) on

Modelleme dünyası için geç sayılabilecek bir yaşta, 27 yaşında kariyerine başlayan Tamy Glauser hem fotoğraf çekimlerinde hem de defilelerde yer alıyor. Üstelik sert ve erkeksi görünümü sayesinde, Numéro Homme ve benzeri erkek dergileri için fotoğraf çekimlerinde poz vermiştir.

10. Thando Hopa

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thando Hopa (@thandohopa) on

Afrikalı bir albino olan Thando Hopa, modelliğin yanı sıra aynı zamanda avukatlık da yapıyor ve insan hakları savunucusu bir aktivist. 

9. Velvet D’amour

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Velvet D’amour (@velvet_damour_official) on

Velvet D’amour, 140 kilo ağırlığıyla moda dünyasının rekorunu elinde bulunduruyor!  Jean Paul Gaultier, John Galliano ve Vogue ile çalışmıştır.

8. Serafima Solovyova

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saymon Sima (@saymonsima) on

Serafima Solovyova, kadınlığın saçla ilgili olmadığını düşünenlerden… Bu yüzden her zaman saçlarını kazıtıp alışageldiğimiz güzellik standartlarına meydan okuyor.

7.  Jamie Brewer

 

View this post on Instagram

 

A post shared by America Horror Story 🇵🇪 (@ahssperu) on

Down Sendromu olan Brewer, New York Fashion Week’te yürüyen ilk down sendromlu model oldu. Aynı zamanda oyunculuk da yapan Brewer, American Horror Story’de rol alıyor ve pek çok da hayranı var!

6. Tess McMillan

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess McMillan (@tess_mcmillan) on

Önceleri oyuncu olmak isteyen, hatta bunun için 2 yıl oyunculuk okuluna giden Tess McMillian’ın kariyer planları “models.com” için bir fotoğraf çekiminden sonra değişiyor.  British Vogue dergisine de poz veren Tess McMillian, JCPenny, Marc Jacobs ve Zalando gibi markalarla çalıştı.

5. Sophia Hadjipanteli

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Hadjipanteli ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli) on

Kendisi gibi belirgin kaşları ile tanınan Frida Kahlo’ya benzerliği ile bilinen Sophia Hadjipanteli, siyaha boyayıp birleştirdiği kaşları ile tanınıyor. Yunanistan kökenli olan Sophia, oldukça başarılı ve popüler bir model.

4. Alice Wilson

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @oddfreckles on

Yüzü çillerle kaplı olan Alice Wilson’un, kahverengi gözleri var. Ama güzelliğin tamamen kusurlu olmakla ilgli olduğunu göstermek için mavi kontakt lens takmayı seviyor. Bu yönüyle Alice Wilson, kesinlikle alışageldiğimiz güzellik standartlarını sorgulatan bir model.

3. Jazelle Zanotti

 

View this post on Instagram

 

A post shared by :..::jazZELLe::.:: (@uglyworldwide) on

Jazelle Zanotti, parlak ve renkli makyajı seviyor.  Çok sıradışı tarza sahip olan Jazelle,  tarzını ortaya koyarken en iyi yardımı muhtemelen arkadaşı Die Antwoord’tan alıyor.

2. Issa Lish

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Issa Lish 👽 (@issalien) on

Issa’nın ilginç bir kökeni var: Yarı Japon, yarı Meksikalı. Ayrıca, renkli ve farklı bir Instagram profili olan Issa, başarılı kariyerini çeşitli markalarla çalışmaya devam ederek sürdürüyor.

1. April Star 

April Star, ciltte beyaz lekelere yol açan bir hastalık olan vitiligo teşhisi konduğunda 6 yaşındaydı. Bu hastalık özgüvenini mahvetti. Fakat ailesinin de desteğiyle, birkaç yıl sonra, Winnie Harlow ile tanıştığı bir Amerikan şovu olan The Real‘e katılmaya davet edildi. Bugün, April Star popüler dergiler için farklı fotoğraf çekimlerine katılıyor ve modellik kariyerini başarıyla sürdürüyor.

Bir cevap yazın